روغن زیتون دالاهو

در مورد رشته کوه زاگرس و طبیعتش تو کتاب­های مدرسه­مون خیلی چیزها خوندیم اما تا وقتی که تو جنگل­های بلوطش پیاده روی نکنیم و از چشمه­های فراوونش آب نخوریم نمی­تونیم درکش کنیم. متاسفانه این شرایط زمان خوبی برای ما پیش نیومد! تو زلزله دلخراش سال ۹۶ بود که طبیعت بکر استان کرمانشاه رو کشف کردیم، منطقه­ای باستانی با تاریخی غنی، کُرد نشین و مرزی.

.

 اگر با ماشین از تهران به سمت کرمانشاه برید به محض ورود به کنگاور که اولین شهرستانِ استانِ که واردش می­شیم با تابلوی بزرگ ” کرمانشاه گهواره تمدن” مواجه می­شیم که کاملا هم صادقانه­است، تعدد سایت­های آثار باستانی سر راهمونه و اصلا نباید دنبالشون بگردیم مثل معبد آناهیتا تو کنگاور، کتیبه بیستون و طاق بستان تو خود شهر کرمونشاه شاهد همین جمله­ ست و شاید یکی از دلایل این تمدن، دشت­های حاصلخیزه  که برای چندین هزار سال روشون کشاورزی می­شه. 

کوه زیبای بیستون در مسیر حرکت به سمت شهر کرمانشاه

از شهر کرمانشاه به سمت قصرشیرین که بریم بعد از دو ساعت رانندگی و گذشتن از شهر کرند مرکز شهرستان دالاهو، و حدود ۱۵کیلومتر مونده به سرپل ­ذهاب  می­رسیم به گردنه پاطاق یا بالاطاق  (هر دو اسم استفاده شده) که درست بالای سر یک اثر باستانی زیبا و کاملا سالم به اسم “طاق­گرا” قرار گرفته و بلافاصله بعد از سرازیر شدن از گردنه به پایین تو راه اصلی یک جاده فرعی هست که ما رو  می­بره به سمت خوراکی لذیذمون و داستانش؛ زیتون کرمانشاه.

۱۵ دقیقه که تو این جاده جنگلی که حرکت کنیم می­رسیم به شهر ریجاب که چند تا روستاهایی کوچیک و بزرگ شالان، پیران، ژالگه و زرده در نزدیکیشن. گردو، انجیر، انار و از همه جالب­تر زیتون محصولات کشاورزیه این منطقه­س و چون تا حالا فکر می­کردیم فقط تو رودبار زیتون داریم یه کم در موردش تحقیق کردیم و از کارشناس جهادکشاورزی ریجاب شنیدیم که از اوایل دهه هفتاد تو اینجا درخت زیتون کاشتن و الان نزدیک به ۱۵۰۰ هکتار باغ زیتون دارن  یعنی تقریبا یک­ششم رودبار! چند نوع زیتون با کیفیت، طعم و عطر عالی و کاملا متفاوت با زیتون رودبار که خوشون معتقد بودن  به خاطر خاک این منطقه­س.  خیلی از کشاورزها زیتون شون رو برای روغن کشی می فرستن به کارخونه­های تو شهرک صنعتی کرمانشاه و حاصلش می­شه یک روغن زیتون بکر درجه یک، خوراکی جذابی که ما پیدا کردیم و تو محصولات معدنچی گذاشتیم که با هم لذت ببریم ازش.